اگر به دنبال راه بهتر و راحت‌تری برای کار کردن با چرم هستید، چه مبتدی باشید و چه حرفه‌ای، نیاز به دستگاه لویس خواهید داشت. ابزار لویس کردن یکی از ابزارهای مهم در کار با چرم است. این دستگاه برای کاهش ضخامت لبه چرم استفاده می‌شود. انواع دستگاه لویس کاری توسط برندهای مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. در اینجا ما اطلاعات زیادی درباره این دستگاه‌ها به شما داده و به سوالاتی که در ذهنتان دارید پاسخ می‌گوییم. همچنین می‌توانید انواع دستگاه لویس را با مشخصات کامل در این صفحه مشاهده کرده و خرید نمایید. برای مشاوره در مورد خرید لویس نو و دست دوم نیز می‌توانید با ما تماس بگیرید. راههای ارتباطی در پایان این صفحه آمده است.

 

دستگاه لویس

مهمترین اطلاعاتی که قبل از خرید دستگاه لویس چرم باید بدانید

فاکتورهای زیادی برای خرید دستگاه نازک کن چرم وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به نام برند، نوع دینام، قدرت و سرعت موتور، امکانات جانبی و گارانتی آن اشاره کرد. این فاکتورها در انواع دستگاه‌ها متغیر بوده و کاربر با توجه به حجم کاری و نیاز خود می‌تواند آنها را معیار خرید قرار دهد. قبل از خرید دستگاه لویس و شروع کار چرم دوزی، ممکن است سوالات زیادی به ذهنتان بیاید که در خریدتان موثر باشد. ما در اینجا کاربرد دستگاه لویس، بهترین برند آن، ضرورت تهیه دستگاه، امکان استفاده از دستگاه در قسمتهای دیگری غیر از لبه را مطرح کرده و به آنها پاسخ می‌دهیم و پس از آن به آموزش کار با دستگاه، نحوه تنظیم و نگهداری از آن می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید تا کاملترین راهنمای خرید دستگاه لویس را به شما ارائه دهیم.

 

 

دستگاه نازک کن چرم یا لویس چرم دوزی چیست؟

عمل لویس کاری برای نازک کردن لبه چرم برای دوخت بهتر و راحتتر چرم به کار می‌رود. دستگاه لویس نیز دستگاهی است که عمل نازک کردن لبه را در سریعترین زمان و به بهترین شکل انجام می‌دهد. این دستگاه‌ها در مارک‌ها، اندازه‌ها و عملکردهای مختلفی ارائه می‌شوند. به کمک این دستگاه می‌توانید ضخامت لبه‌های خود را به میزان دلخواه کم کنید. این به شما کمک می‌کند که بتوانید لبه‌های چرم خود را علی‌الخصوص در دوخت دور کیف‌ها، راحت تا کرده و به هم متصل کنید. علاوه بر آن، با انجام این کار ایجاد سوراخ بر روی لبه‌های کیف برای دوخت آن نیز آسان می‌شود. البته این دستگاه برای دوخت کاپشن و کفش، صندلی ماشین، صحافی کتاب و … نیز کاربرد دارد.

دستگاه لویس

بهترین برند دستگاه لویس کاری چه مارکی است؟

انواع دستگاه لویس کاری توسط برندهای مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. از جمله این برندها می‌توان به مارک تیپیکال، دوکپو، زیگما، فلای تک، تاکینگ، جوکی، کاپیتال، جکی، بایو، جمسی، جک، سان سیر و کلورز اشاره کرد. برای یافتن بهترین دستگاه لویس باید امکانات لویس‌های مختلف را بررسی کرد تا به نتیجه بهتر دست یافت. اما از روی میزان فروش و رضایت کاربران، برندهای تیپیکال، دوکپو، زیگما و فلای تک را به ترتیب می‌توان بهترین برندهای تولیدکننده دستگاه نازک کن چرم نامید. برای خرید انواع این برندها می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

آیا در شروع کار چرم دوزی به دستگاه لویس نیاز دارید؟

شما دیر یا زود در مقطعی از چرم دوزی‌تان به اینجا خواهید رسید که دستگاه لویس نیاز دارید یا نه؟ پاسخ این سوال به چند عامل بستگی دارد؛ این موارد شامل نوع چرمی که استفاده می‌کنید، تعداد پروژه‌های چرمی که انجام می‌دهید و نوع کارهایی که انجام می‌دهید، می‌شود.

برای مثال اگر قصد تولید و فروش کیف را دارید و کیف‌های زیادی تولید خواهید کرد، استفاده از این دستگاه توصیه می‌شود. اما بگذارید این نکته را به شما بگوییم که اگر واقعا در قصد خود برای انجام کار چرم دوزی جدی هستید و به دنبال ساخت کیف‌های استاندارد هستید، خرید این چرخ را به شما پیشنهاد می‌کنیم. حتی کسانی که چرم را به صورت دست دوز نیز کار می‌کنند، برای تولید کیف و محصولات چرمی بهتر‌ باید آن را تهیه کنند. دستگاه لویس در کنار چرخ خیاطی، دو وسیله مهم برای برای کار با چرم هستند. برای راهنمای خرید انواع چرخ خیاطی و مشاهده اطلاعات و قیمت آنها می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

آیا می‌توان قسمت‌های دیگر چرم به غیر از لبه را با دستگاه لویس نازک کرد؟

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که دستگاه لویس فقط برای لبه‌های چرم کاربرد دارد. البته این دستگاه برای دیگر سطوح چرمی نه چندان بزرگ نیز استفاده می‌شود، اما برای سطوح چرمی بزرگ باید چرم نازک بخرید چرا که نازک کردن چرمهای بزرگ تنها توسط دستگاههایی که در کارخانه‌های بزرگ چرم سازی وجود دارد قابل انجام است. بنابراین دستگاه‌های لویس عمدتا وظیفه نازک کردن لبه‌های چرم را بر عهده دارند، در حالی که ممکن است برای قسمت‌های دیگری غیر از لبه‌ها نیز با شرایطی که گفته شد، استفاده شوند. در ادامه نحوه تنظیم، آموزش تصویری و نحوه نگهداری این دستگاه‌ها را می‌بینیم.

 

آموزش تصویری کار با دستگاه لویس

دستگاه‌های لویس ساخته شده‌اند تا کاربر را قادر به اعمال انواع تنظیمات بر روی چرم برای به دست آوردن نتیجه مطلوب کنند. این دستگاه‌ها برای انواع مختلف چرم مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ویدیوی زیر، آموزش کار با دستگاه لویس توسط استاد چرم دوزی کاویان چرم، علی فیضی پور داده شده است.

نکاتی در مورد نحوه تنظیم و نگهداری دستگاه لویس

اگر قصد خرید دستگاه لویس را دارید، علاوه بر دانستن برخی از تنظیمات و عملکرد کلی این دستگاه، باید نحوه نگهداری از این دستگاه‌ها را نیز بدانید. این آموزش برای این است که عمر دستگاه خود را بالا ببرید و به آن آسیبی وارد نکنید. ما در اینجا چند نکته مهم را می‌گوییم که برایتان بسیار مفید خواهند بود.

  1. اهرمی که برای تنظیم ضخامت به کار می‌رود باید همیشه بالا باشد تا به مرور ساییده نشود.
  2. اطمینان حاصل کنید که تیغ و کار پیش بر به درستی و با فاصله مناسب از همدیگر قرار کرفته باشند.
  3. اطمینان حاصل کنید که تکه‌های جدا شده چرم در داخل دستگاه لویس گیر نکرده باشند. در صورت گیر کردن چرم، بسته به نوع دستگاه لویس باید اهرم را آرام به عقب و جلو یا بالا و پایین بچرخانید تا تکه‌های چرمی را از آن خارج کنید. اگر این کار را انجام ندهید، لویس چرمتان به خوبی انجام نمی‌شود.
  4. تیغه دستگاه لویس را به صورت دوره‌ای تیز کنید.

تنظیم دستگاه لویس

تنظیم دستگاه لویس

این دستگاه‌ها بسته به مارک خریداری شده، تنظیمات متنوعی می‌توانند داشته باشند. اما تنظیماتی وجود دارند که معمولا در همه دستگاه‌های لویس‌‌ یکسان هستند:

  1. تنظیم سرعت لویس: با استفاده از این قابلیت می‌توانید سرعت انجام کارتان را بالا ببرید. طبیعی است که هر چقدر سرعت نازک کردن لبه کمتر باشد، کیفیت نازک کاری بالاتر خواهد بود. البته برای داشتن امکان تنظیم سرعت، باید دینامتان کم مصرف باشد.
  2. تنظیم زاویه فک: با اعمال این تنظیمات می‌توانید زاویه فک دستگاه را تغییر داده و سطح لویس شده مسطح یا شیب دار ایجاد کنید.
  3. تنظیم عمق لویس: بستگی به نوع کار می‌توان درجه دستگاه را برای به دست آوردن چرم نازک تنظیم کرد. دستگاه لویس برخلاف لویس دستی به دلیل برخورداری از امکانات و تنظیمات، عملکرد بهتری داشته و چرم را به خوبی نازک می‌کند. البته استفاده از دستگاه لویس روی چرم نیاز به آشنایی با این دستگاه و مهارت دارد، در غیر این صورت ممکن است هم به چرم و هم به دستگاه آسیب وارد کنید.

 

مجوز کاویان چرم از وزارت صنعت، معدن و تجارت

سایت کاویان چرم دارای نماد اعتماد الکترونیکی بوده و فعالیت‌های آن در بستر اینترنت، بر اساس مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌باشد. این نماد، ما را موظف به ارائه محصولات و خدمات با کیفیت در یک فضای امن و مورد اعتماد با درگاه‌های پرداختی معتبر می‌سازد. با کلیک روی لوگوی نماد در قسمت فوتر سایت، نشان اعتماد الکترونیکی ما را می‌توانید مشاهده کنید.

نماد اعتماد الکترونیکی کاویان چرم

 

مشاوره تخصصی قبل از خرید چرخ لویس کاری

برگ زرین دیگری که کاویان چرم در کارنامه خود داشته و دارد، مشاوره تخصصی به کاربران در جهت خرید دستگاه لویس مناسب است. کاربران عزیز می‌توانند هر سوالی در مورد انواع دستگاه لویس و انواع برندهای آن داشتند از ما بپرسند. ما در مجموعه کاویان چرم، خودمان را موظف به پاسخگویی به شما عزیزان می‌دانیم و قادر به تامین انواع لویس دست دوم و نو برای شما هستیم. برای مشاوره با ما می‌توانید از طریق راههای ارتباطی زیر برقرار کنید.

قبل از خرید نیز می‌توانید قیمت‌های کاویان چرم را با فروشگاه‌های دیگر مقایسه کنید.

mobile kavian

تلفن همراه

09192655796

teleohone kavian

تلفن ثابت

02155028823

مشاوره کسب و کار چرم دوزی

پرداخت مبلغ 100هزارتومان برای 40دقیقه مشاوره تخصصی تلفنی

بعد از پرداخت برای تعیین وقت با شما تماس گرفته خواهد شد